חיפוש רופא
שם משפחה
איזור בארץ
יישובים
התמחות
חיפוש לפי שם

אורתודונטיה לילדים ולמתבגרים-הפנו שאלות למנהלי הפורום שלנו:

 

 

 

ד"ר תמר פינקלשטיין

בעלת רשיון מומחה ליישור שיניים ולסתות.

חברת סגל המחלקה לאורתודונטיה בבית הספר לרפואת שיניים באוניברסיטת תל אביב.

סיימה לימודי רפואת שיניים וכן את התמחותה באורתודונטיה בבית הספר לרפואת שיניים ע"ש מוריס וגבריאלה גולדשלאגר, באוניברסיטת תל אביב.

 

 

 

 

 

ד"ר שמואל עיני 

בעל רשיון מומחה ליישור שיניים ולסתות.

מנהל ההתמחות במחלקה לאורתודונטיה בבית הספר להתמחויות ברפואת שיניים בבי"ח רמב"ם בחיפה.   

סיים את לימודי רפואת השיניים וכן את התמחותו בפקולטה לרפואת שיניים של האוניברסיטה העברית והדסה ירושלים. היו"ר היוצא של האגודה האורתודונטית.

 

 

  

 

 

ד"ר עודד יצחקי

בעל רשיון מומחה ליישור שיניים ולסתות.

חבר סגל המחלקה לאורתודונטיה בפקולטה לרפואת שיניים של האוניברסיטה העברית והדסה ירושלים.

סיים את לימודי רפואת השיניים וכן את התמחותו בפקולטה לרפואת שיניים של האוניברסיטה העברית והדסה ירושלים.

 

 

פורום זה ידון בטיפולים מוקדמים, טיפולים קונבנציונלים, בעיות גדילה והתפתחות, טיפולים מניעתיים ועוד. האגודה האורתודונטית מודה לכם על השתתפותכם. התכנים המופיעים באתר נועדו לספק אינפורמציה בלבד ואינם בגדר המלצה רפואית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם מומחה. נא לעיין בתנאי השימוש באתר

הוסף נושא חדש
מנשך פתוח גליה   | 19:38 30/09/2010
מנשך פתוח אצל בת 17 פרופ'' ירוחם זילברמן, מנהל הפורום   | 16:22 1/10/2010
לגליה שלום רב ותודה בעד פנייתך לאתר האגודה האורתודונטית,
כמובן מבלי שבדקתי את ביתך, תשובתי תהיה כללית ביותר.
ראשית יש לאבחן את המצב של המנשך הפתוח אצל ביתך: מצב אחד הוא רק על רקע של עמדת השיניים, ואז המנשך הפתוח הינו תוצאה של איזה שהוא הרגל, כגון דחיפת לשון קדימה. המצב האחר הינו תוצאה של גדילה לא תקינה של הלסתות, שאז לרוב מימד הגובה של השליש הקידמי התחתון של הפנים של ביתך יהיה מוגדל.
כמובן שגם הטיפול יהיה שונה. במידה והבעייה הינה דנטלית בלבד, הטיפול יתכן ויהיה יחסית קצר ובו כן יהיה צורך להיעזר בקלינאית תקשורת כדי לנסות ללמד את הלשון לא להידחף אל בין השיניים. במידה והליקוי קשור עם גדילה לא תקינה של הלסתות, כמובן יש לבדוק את מידת החומרה של הליקוי. במידה והליקוי הינו קל יתכן ויהיה ניתן לטפל בו רק בעזרת מכשור אורתודונטי שמושך את השיניים אלו אל אלו, בדיוק כמו בליקוי על רקע דנטלי. במידה והליקוי חמור יותר, יתכן ויהיה צורך להיעזר בניתוח של הלסתות, כדי לתקן את הליקוי.
לא הייתי ממליץ להשאיר את הליקוי ללא טיפול, כי המגע הסיגרי רק על הטוחנות מעביר את כל כוחות הסגר (הלעיסה) על אותן השיניים, דבר שעם הזמן יכול לגרום לבעיות בשיניים אלו.
צר לי שאיני איש בשורות.
לפני שתחליטי איזה טיפול רצוי שביתך תעבור, מומלץ שתקבלי ייעוץ ממספר אורתודונטים מומחים, רצוי לברר האם הם גם מטפלים במקרים הדורשים התערבות ניתוחית. הדבר הזול ביותר בטיפול אורתודונטי הוא הייעוץ הראשוני, וכאמור רצוי לשמוע מספר דעות לפני ההחלטה הסופית.
בברכה חמה והצלחה לביתך בטיפול,
פרופ'' ירוחם זילברמן
הוסף נושא חדש
עבור לתוכן העמוד