חיפוש רופא
שם משפחה
איזור בארץ
יישובים
התמחות
חיפוש לפי שם

אורתודונטיה לילדים ולמתבגרים-הפנו שאלות למנהלי הפורום שלנו:

 

 

 

ד"ר תמר פינקלשטיין

בעלת רשיון מומחה ליישור שיניים ולסתות.

חברת סגל המחלקה לאורתודונטיה בבית הספר לרפואת שיניים באוניברסיטת תל אביב.

סיימה לימודי רפואת שיניים וכן את התמחותה באורתודונטיה בבית הספר לרפואת שיניים ע"ש מוריס וגבריאלה גולדשלאגר, באוניברסיטת תל אביב.

 

 

 

 

 

ד"ר שמואל עיני 

בעל רשיון מומחה ליישור שיניים ולסתות.

מנהל ההתמחות במחלקה לאורתודונטיה בבית הספר להתמחויות ברפואת שיניים בבי"ח רמב"ם בחיפה.   

סיים את לימודי רפואת השיניים וכן את התמחותו בפקולטה לרפואת שיניים של האוניברסיטה העברית והדסה ירושלים. היו"ר היוצא של האגודה האורתודונטית.

 

 

  

 

 

ד"ר עודד יצחקי

בעל רשיון מומחה ליישור שיניים ולסתות.

חבר סגל המחלקה לאורתודונטיה בפקולטה לרפואת שיניים של האוניברסיטה העברית והדסה ירושלים.

סיים את לימודי רפואת השיניים וכן את התמחותו בפקולטה לרפואת שיניים של האוניברסיטה העברית והדסה ירושלים.

 

 

פורום זה ידון בטיפולים מוקדמים, טיפולים קונבנציונלים, בעיות גדילה והתפתחות, טיפולים מניעתיים ועוד. האגודה האורתודונטית מודה לכם על השתתפותכם. התכנים המופיעים באתר נועדו לספק אינפורמציה בלבד ואינם בגדר המלצה רפואית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם מומחה. נא לעיין בתנאי השימוש באתר

הוסף נושא חדש
שן חסרה יפית   | 22:55 28/08/2011
חוסר מולד של שן פרופ ירוחם זילברמן, מנהל הפורום   | 14:58 29/08/2011
ליפית שלום רב ותודה בעד פנייתך לפורום האגודה האורתודונטית,
בישראל לכ-5% של הילדים חסרה לפחות שן קבועה אחת. לכ-2% של הילדים חסרה המלתעה השנייה (הפרמולר השני) בקשת השיניים התחתונה. לא כתבת, אבל אני מניח שבנך נופל לקבוצה זו.
את שואלת מה הן האופציות במקרה כזה. כמובן בנך צריך לעבור בדיקה ע"י מומחה לאורתודונטיה כדי שיקבע האם המשנן והסגר של בנך הינם תקינים, או שיש לו ליקוי בסגר. בליקויי סגר מסויימים, בעיקר במקרי צפיפות או לעתים גם בליטה מעבר לתקין של החותכות העליונות לעומת החותכות התחתונות, מטפלים עם עקירה של שיניים קבועות. אם זה המקרה של בנך - השן החסרה תחשב כאחת השיניים המיועדות לעקירה. במידה והסגר של בנך הינו תקין - קיימות שתי אופציות. האחת - לאחר נשירת השן החלבית, לשמור על המקום עד לגיל בערך 18 ש'' ואז לבצע במקום השן החסרה שתל, ועליו לבנות את השן החסרה. האופציה השניה, קצת יותר מורכבת, היא לבצע טיפול אורתודונטי, לעתים גם בעזרת שתל אורתודונטי, כדי להביא את השיניים האחוריות, באותו הצד שחסרה השן, קדימה וכך לסגור את מירווח השן החסרה. אם בוחרים באופציה הזו - הפתרון הוא לתמיד.
אני מציע לך להתייעץ עם אורתודונט לגבי שתי האופציות. במידה ובוצעו לבנך צילומי רנטגן, הביאי אותם כאשר את פונה לייעוץ של האורתודונט.
בהצלחה רבה,
פרופ'' ירוחם זילברמן
הוסף נושא חדש
עבור לתוכן העמוד