חיפוש רופא
שם משפחה
איזור בארץ
יישובים
התמחות
חיפוש לפי שם

אורתודונטיה לילדים ולמתבגרים-הפנו שאלות למנהלי הפורום שלנו:

 

 

 

ד"ר תמר פינקלשטיין

בעלת רשיון מומחה ליישור שיניים ולסתות.

חברת סגל המחלקה לאורתודונטיה בבית הספר לרפואת שיניים באוניברסיטת תל אביב.

סיימה לימודי רפואת שיניים וכן את התמחותה באורתודונטיה בבית הספר לרפואת שיניים ע"ש מוריס וגבריאלה גולדשלאגר, באוניברסיטת תל אביב.

 

 

 

 

 

ד"ר שמואל עיני 

בעל רשיון מומחה ליישור שיניים ולסתות.

מנהל ההתמחות במחלקה לאורתודונטיה בבית הספר להתמחויות ברפואת שיניים בבי"ח רמב"ם בחיפה.   

סיים את לימודי רפואת השיניים וכן את התמחותו בפקולטה לרפואת שיניים של האוניברסיטה העברית והדסה ירושלים. היו"ר היוצא של האגודה האורתודונטית.

 

 

  

 

 

ד"ר עודד יצחקי

בעל רשיון מומחה ליישור שיניים ולסתות.

חבר סגל המחלקה לאורתודונטיה בפקולטה לרפואת שיניים של האוניברסיטה העברית והדסה ירושלים.

סיים את לימודי רפואת השיניים וכן את התמחותו בפקולטה לרפואת שיניים של האוניברסיטה העברית והדסה ירושלים.

 

 

פורום זה ידון בטיפולים מוקדמים, טיפולים קונבנציונלים, בעיות גדילה והתפתחות, טיפולים מניעתיים ועוד. האגודה האורתודונטית מודה לכם על השתתפותכם. התכנים המופיעים באתר נועדו לספק אינפורמציה בלבד ואינם בגדר המלצה רפואית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם מומחה. נא לעיין בתנאי השימוש באתר

הוסף נושא חדש
שמירת תוצאה ענת   | 10:04 15/09/2011
שמירת התוצאה לאחר טיפול אורתודונטי פרופ ירוחם זילברמן, מנהל הפורום   | 11:43 16/09/2011
לענת שלום רב ותודה בעד פנייתך לפורום האגודה האורתודונטית
בתכנון הטיפול האורתודונטי הרופא חייב לתכנן גם את הדרך בה תישמר התוצאה בגמר הטיפול. כמובן כאשר המתרפא מציג מירווחים בין השיניים, כפי שהציגה ביתך, חייבים גם לקבוע מה גרם להופעת מירווחים אלו ועל סמך החלטה זו קובעים את דרך הטיפול.
באופן כללי אני מסכים עם הרופאה האחרת. בסיום הטיפול, בעיקר כאשר היו מרווחים בין השיניים, חייבים להרכיב את הפלטה לשמירת התוצאה במשך מספר חודשים כל הזמן (אולי למעט ארוחות וזמן צחצוח השיניים). בהמשך, מתחילים להפחית את משך ההרכבה של הפלטה בהדרגה, כל יום שני וכל הלילות, אח"כ 2 ימים בשבוע וכל הלילות, אח"כ יום בשבוע וכל הלילות והן הלאה. כמובן עוקבים אחר יציבות התוצאה, ואם מתחילים לזהות סימנים לפתיחת המירווחים מחדש, חוזרים לשלב הקודם בהרכבת הפלטה.
אני מניח שביתך ממשיכה עם הרכבת הפלטה, לכן הייתי מציע שראשית כל תתחיל להרכיב אותה כל הזמן ויתכן ועצם ההרכבה למספר רב יותר של שעות יחזיר את השיניים למקומן בסיום הטיפול. במידה ובכל זאת נותרו מירווחים, תצטרכו להתייעץ עם האורתודונט לגבי הטיפול המחודש ובעיקר לגבי הדרך לשמירת התוצאה בסיום השלב הנוסף, כדי שביתך לא תצטרך לעבור את הטיפול בשלישית.
בברכה ובהצלחה לביתך,
פרופ'' ירוחם זילברמן
הוסף נושא חדש
עבור לתוכן העמוד