חיפוש רופא
שם משפחה
איזור בארץ
יישובים
התמחות
חיפוש לפי שם

אורתודונטיה לילדים ולמתבגרים-הפנו שאלות למנהלי הפורום שלנו:

 

 

 

ד"ר תמר פינקלשטיין

בעלת רשיון מומחה ליישור שיניים ולסתות.

חברת סגל המחלקה לאורתודונטיה בבית הספר לרפואת שיניים באוניברסיטת תל אביב.

סיימה לימודי רפואת שיניים וכן את התמחותה באורתודונטיה בבית הספר לרפואת שיניים ע"ש מוריס וגבריאלה גולדשלאגר, באוניברסיטת תל אביב.

 

 

 

 

 

ד"ר שמואל עיני 

בעל רשיון מומחה ליישור שיניים ולסתות.

מנהל ההתמחות במחלקה לאורתודונטיה בבית הספר להתמחויות ברפואת שיניים בבי"ח רמב"ם בחיפה.   

סיים את לימודי רפואת השיניים וכן את התמחותו בפקולטה לרפואת שיניים של האוניברסיטה העברית והדסה ירושלים. היו"ר היוצא של האגודה האורתודונטית.

 

 

  

 

 

ד"ר עודד יצחקי

בעל רשיון מומחה ליישור שיניים ולסתות.

חבר סגל המחלקה לאורתודונטיה בפקולטה לרפואת שיניים של האוניברסיטה העברית והדסה ירושלים.

סיים את לימודי רפואת השיניים וכן את התמחותו בפקולטה לרפואת שיניים של האוניברסיטה העברית והדסה ירושלים.

 

 

פורום זה ידון בטיפולים מוקדמים, טיפולים קונבנציונלים, בעיות גדילה והתפתחות, טיפולים מניעתיים ועוד. האגודה האורתודונטית מודה לכם על השתתפותכם. התכנים המופיעים באתר נועדו לספק אינפורמציה בלבד ואינם בגדר המלצה רפואית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם מומחה. נא לעיין בתנאי השימוש באתר

הוסף נושא חדש
קיבוע לי   | 00:25 6/10/2011
קיבוע קבוע של השיניים התחתונות פרופ ירוחם זילברמן, מנהל הפורום   | 10:15 6/10/2011
ללי שלום רב ותודה בעד פנייתך לפורום האגודה האורתודונטית,
ממה שכתבת אני מבין שהקיבוע התחתון הורד כבר לפני כשנתיים ועקב כך חלה הצטופפות מסויימת של השיניים התחתונות. במידה ומצב זה סביר בעינייך, הייתי ממליץ שתשאירי את המצב כמו שהוא. לא כתבת בת כמה את? במידה ושיני הבינה התחתונות עדיין לא בקעו, רצוי שרופא השיניים יבדוק זאת בעזרת צילום רנטגן - במידה והן מוטות קדימה מומלץ לעקרן כדי שהצפיפות של השיניים הקידמיות לא תיגדל.
במידה והצפיפות שקיימת כיום מפריעה לך - תהיי חייבת לעבור טיפול אורתודונטי מחודש ובעקבותיו תזדקקי לשמירה מחודשת של התוצאה. בקשת התחתונה פלטה אינה כל כך יעילה, כי היא לא מחזיקה טוב על השיניים ובדרך כלל היא מפריעה יותר מקיבוע קבוע. בקשת תחתונה גם לא מומלץ על קיבוע אינטרא-קורונארי (תעלה קטנה בתוך השיניים) כי עובי השיניים התחתונות מאד קטן. יתכן והקיבוע התחתון שהוכן לך בעבר היה פשוט עבה מדי ויתכן והיה ניתן להשחיז מעט מחומר הדבק כדי שלא כל כך יפריע לך. במשך השנים הדבקתי המון קיבועים תחתונים ולרוב לאחר תקופת הסתגלות קצרה, הקיבוע לא הפריע ונותר בפה לשנים רבות. אופציה נוספת, בעיקר אצל יותר מבוגרים לשמור על התוצאה, היא לבקש מרופא השיניים שיכין מעין "גשר מרילנד" שזוהי פלטה דקה שמכינים ובמעבדה ומדביקים בעזרת דבק מיוחד אל השיניים התחתונות מבפנים. שוב גישה זו לא מומלצת בגיל צעיר. בקיצור, במידה והצפיפות מפריעה לך, את חייבת לעבור את הטיפול מחדש ובגמר הטיפול את צריכה לקוות שהאורתודונט יכין לך קיבוע שהפעם יהיה דק ולא יפריע לך.
בברכה ובהצלחה,
פרופ'' ירוחם זילברמן
הוסף נושא חדש
עבור לתוכן העמוד