חיפוש רופא
שם משפחה
איזור בארץ
יישובים
התמחות
חיפוש לפי שם

אורתודונטיה לילדים ולמתבגרים-הפנו שאלות למנהלי הפורום שלנו:

 

 

 

ד"ר תמר פינקלשטיין

בעלת רשיון מומחה ליישור שיניים ולסתות.

חברת סגל המחלקה לאורתודונטיה בבית הספר לרפואת שיניים באוניברסיטת תל אביב.

סיימה לימודי רפואת שיניים וכן את התמחותה באורתודונטיה בבית הספר לרפואת שיניים ע"ש מוריס וגבריאלה גולדשלאגר, באוניברסיטת תל אביב.

 

 

 

 

 

ד"ר שמואל עיני 

בעל רשיון מומחה ליישור שיניים ולסתות.

מנהל ההתמחות במחלקה לאורתודונטיה בבית הספר להתמחויות ברפואת שיניים בבי"ח רמב"ם בחיפה.   

סיים את לימודי רפואת השיניים וכן את התמחותו בפקולטה לרפואת שיניים של האוניברסיטה העברית והדסה ירושלים. היו"ר היוצא של האגודה האורתודונטית.

 

 

  

 

 

ד"ר עודד יצחקי

בעל רשיון מומחה ליישור שיניים ולסתות.

חבר סגל המחלקה לאורתודונטיה בפקולטה לרפואת שיניים של האוניברסיטה העברית והדסה ירושלים.

סיים את לימודי רפואת השיניים וכן את התמחותו בפקולטה לרפואת שיניים של האוניברסיטה העברית והדסה ירושלים.

 

 

פורום זה ידון בטיפולים מוקדמים, טיפולים קונבנציונלים, בעיות גדילה והתפתחות, טיפולים מניעתיים ועוד. האגודה האורתודונטית מודה לכם על השתתפותכם. התכנים המופיעים באתר נועדו לספק אינפורמציה בלבד ואינם בגדר המלצה רפואית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם מומחה. נא לעיין בתנאי השימוש באתר

הוסף נושא חדש
דחיפת לשון בזמן השינה אלה   | 13:19 23/10/2011
מנשך אחורי פתוח פרופ ירוחם זילברמן, מנהל הפורום   | 19:35 25/10/2011
לאלה שלום רב ותודה בעד פנייתך לפורום האגודה האורתודונטית,
כמובן מבלי לבדוק אותך בצורה יסודית, ביחד עם אמצעי עזר לאבחנה (צילומי רנטגן מיוחדים, תבניות לימוד וכו''), קשה מאד לענות על שאלתך בצורה מהימנה. אנסה לתאר את האפשרויות השונות.
ראשית את כותבת שסיימת טיפול אורתודונטי לפני כ-7 שנים, כלומר כאשר היית בת 17 שנה וכמו כן את כותבת שאת מוגדרת כליקוי מסוג קלאס 3. לא כתבת כיצד הסתיים הטיפול - האם בסוף הטיפול היחסים בין השיניים היו תקינים לחלוטין? את טוענת שיש לך דחיפת לשון בלילה, אבל זו השאלה מה קדם למה "הביצה או התרנגולת", כי יתכן והמשך הגדילה של הפנים, וכנראה הייתה לך עוד גדילה בסיום הטיפול, גרמה לפתיחת המירווח בין השיניים האחוריות והלשון, באין ברירה, נדחפת לשם כדי לסגור את המירווח ולאפשר בליעה ודיבור (לא בהכרח תקין). נכון שקיימת גם האופציה האחרת, שהטיפול הסתיים בצורה תקינה והרגל דחיפת הלשון שיש לך או שפיתחת מסיבה זו או אחרת, גרם לפתיחת המירווח, כי הלשון הינה "המכשיר האורתודונטי" היעיל ביותר כי היא כל הזמן בפה ופועלת במשך 24 שעות ביממה (יתכן וביום את פחות מודעת לדחיפת הלשון).
כמובן, כפי שציינתי בראשית תשובתי, בלי בדיקה מקפת שלך לא ניתן להציע לך פתרון נכון. אגב, במקרים רבים של יחסי קלאס 3 יש לשקול גם אופציה ניתוחית של הלסת / הלסתות כחלק מהטיפול הכולל.
במידה ואת מעוניינת, את מוזמנת לקבוע תור לבדיקה (בעלות של קצת יותר מ-100 ש"ח, שאלי את המזכירה לגבי העלות העדכנית) במחלקה לאורתודונטיה בהדסה עין כרם, את יכולה לבקש להיבדק על ידי. כדי שהבדיקה תהיה יעילה, מאד חיוני יהיה אם תדאגי לסיכום הטיפול שעברת בעברך (במידה וזה אפשרי) וכן במידה ותוכלי להביא צילומים פוטוגרפיים של פניך מגיל סיום הטיפול האורתודונטי וכן כל אמצעי עזר חדשים שיש או שאת יכולה לקבל אותם, במידה ובצעת, מאחד הרופאים שבדקו אותך לאחרונה. הטלפון של המרפאה האורתודונטית בהדסה הוא 02-6776169.
בברכה ובהצלחה,
פרופ'' ירוחם זילברמן
הוסף נושא חדש
עבור לתוכן העמוד