חיפוש רופא
שם משפחה
איזור בארץ
יישובים
התמחות
חיפוש לפי שם

אורתודונטיה לילדים ולמתבגרים-הפנו שאלות למנהלי הפורום שלנו:

 

 

 

ד"ר תמר פינקלשטיין

בעלת רשיון מומחה ליישור שיניים ולסתות.

חברת סגל המחלקה לאורתודונטיה בבית הספר לרפואת שיניים באוניברסיטת תל אביב.

סיימה לימודי רפואת שיניים וכן את התמחותה באורתודונטיה בבית הספר לרפואת שיניים ע"ש מוריס וגבריאלה גולדשלאגר, באוניברסיטת תל אביב.

 

 

 

 

 

ד"ר שמואל עיני 

בעל רשיון מומחה ליישור שיניים ולסתות.

מנהל ההתמחות במחלקה לאורתודונטיה בבית הספר להתמחויות ברפואת שיניים בבי"ח רמב"ם בחיפה.   

סיים את לימודי רפואת השיניים וכן את התמחותו בפקולטה לרפואת שיניים של האוניברסיטה העברית והדסה ירושלים. היו"ר היוצא של האגודה האורתודונטית.

 

 

  

 

 

ד"ר עודד יצחקי

בעל רשיון מומחה ליישור שיניים ולסתות.

חבר סגל המחלקה לאורתודונטיה בפקולטה לרפואת שיניים של האוניברסיטה העברית והדסה ירושלים.

סיים את לימודי רפואת השיניים וכן את התמחותו בפקולטה לרפואת שיניים של האוניברסיטה העברית והדסה ירושלים.

 

 

פורום זה ידון בטיפולים מוקדמים, טיפולים קונבנציונלים, בעיות גדילה והתפתחות, טיפולים מניעתיים ועוד. האגודה האורתודונטית מודה לכם על השתתפותכם. התכנים המופיעים באתר נועדו לספק אינפורמציה בלבד ואינם בגדר המלצה רפואית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם מומחה. נא לעיין בתנאי השימוש באתר

הוסף נושא חדש
סגר הפוך הילה   | 16:04 25/05/2012
מתי ניתן להתחיל הטיפול בהרחבה מהירה פרופ ירוחם זילברמן, מנהל הפורום   | 11:09 27/05/2012
להילה שלום רב ותודה בעד פנייתך לפורום האגודה האורתודונטית
השאלה של עיתוי התחלת הטיפול תלויה כמובן בבעייה שמוצגת ונכונות של ביתך לשתף פעולה בטיפול.
לא הבנתי האם לביתך רק קשת עליונה מוצרת שגורמת לסטייה התיפקודית בסגירה או גם סגר צלבי קידמי. במידה וקשת העליונה מאד מוצרת בהחלט הטיפול של הרחבה מהירה הוא הטיפול המעודף, אף על פי שניתן להרחיב מעט את הקשת העליונה בעזרת פלטה פשוטה עם בורג מרכזי להרחבה או מכשיר שנקרא quadhelix שגם הוא כמו המכשיר להרחבה מהירה מודבק באופן קבוע בפה. במידה ולביתך יש גם סגר צלבי קידמי, ובהנחה שהוא לא חמור, רצוי אל המכשיר להרחבה מהירה להוסיף גם מסיכת פנים, שמטרתה למשוך את כל הקשת העליונה קדימה וכך לתקן את הסגר הצלבי הקידמי.
וכעת לשאלה של עיתוי הטיפול. בסגר צלבי קידמי אנו רוצים להתחיל לטפל רק לאחר בקיעה מספקת של החותכות המרכזיות הקבועות העליונות, כי זה מאפשר לנו אח"כ מעקב לראות האם הטיפול מתקדם בכיוון הרצוי. רצוי גם לראות את צילומי הרנטגן ולראות ששורשי הטוחנות הראשונות הקבועות בקשת העליונה כבר סיימו את התפתחותן. הדבר האחרון הוא להתרשם מהבגרות של ביתך, האם היא כבר מבינה ומוכנה לשתף פעולה בהרכבת המכשירים. מאחר והיא כמעט בת 7 ש'', במידה ועדיין היא לא מספיק בוגרת, ניתן להמתין עוד כשנה עם הטיפול. כמובן לא רצוי לדחות את הטיפול יותר מדי, כי בטיפול אנו רוצים לנצל את הגדילה של הלסתות של ביתך. יש לזכור שהבנות מסיימות כעת את הגדילה העיקרית די מוקדם, חלקן בגיל 11-12 שנים.
בברכה ובהצלחה לביתך עם הטיפול,
פרופ'' ירוחם זילברמן
הוסף נושא חדש
עבור לתוכן העמוד