חיפוש רופא
שם משפחה
איזור בארץ
יישובים
התמחות
חיפוש לפי שם

אורתודונטיה לילדים ולמתבגרים-הפנו שאלות למנהלי הפורום שלנו:

 

 

 

ד"ר תמר פינקלשטיין

בעלת רשיון מומחה ליישור שיניים ולסתות.

חברת סגל המחלקה לאורתודונטיה בבית הספר לרפואת שיניים באוניברסיטת תל אביב.

סיימה לימודי רפואת שיניים וכן את התמחותה באורתודונטיה בבית הספר לרפואת שיניים ע"ש מוריס וגבריאלה גולדשלאגר, באוניברסיטת תל אביב.

 

 

 

 

 

ד"ר שמואל עיני 

בעל רשיון מומחה ליישור שיניים ולסתות.

מנהל ההתמחות במחלקה לאורתודונטיה בבית הספר להתמחויות ברפואת שיניים בבי"ח רמב"ם בחיפה.   

סיים את לימודי רפואת השיניים וכן את התמחותו בפקולטה לרפואת שיניים של האוניברסיטה העברית והדסה ירושלים. היו"ר היוצא של האגודה האורתודונטית.

 

 

  

 

 

ד"ר עודד יצחקי

בעל רשיון מומחה ליישור שיניים ולסתות.

חבר סגל המחלקה לאורתודונטיה בפקולטה לרפואת שיניים של האוניברסיטה העברית והדסה ירושלים.

סיים את לימודי רפואת השיניים וכן את התמחותו בפקולטה לרפואת שיניים של האוניברסיטה העברית והדסה ירושלים.

 

 

פורום זה ידון בטיפולים מוקדמים, טיפולים קונבנציונלים, בעיות גדילה והתפתחות, טיפולים מניעתיים ועוד. האגודה האורתודונטית מודה לכם על השתתפותכם. התכנים המופיעים באתר נועדו לספק אינפורמציה בלבד ואינם בגדר המלצה רפואית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם מומחה. נא לעיין בתנאי השימוש באתר

הוסף נושא חדש
גילי מורן   | 12:27 4/07/2012
גישות טיפוליות לשיניים עליונות בולטות פרופ ירוחם זילברמן, מנהל הפורום   | 09:59 10/07/2012
למורן שלום רב ותודה בעד פנייתך לפורום האגודה האורתודונטית,
ראשית התנצלותי על האיחור בתשובה עקב שהותי בחופשה. קודם כל ברכות על החלטתך לבצע את הטיפול האורתודונטי, אני מקווה שהוא יסתיים בהצלחה לשביעות רצונך המלאה, מה שישפר את חייך בצורה משמעותית. כל טיפול אורתודונטי צריך להתחיל עם אבחנה של הבעייה, במקרה שלך שיניים קידמיות עליונות בולטות. הסיבה לבליטה זו יכולה להיות עקב גדילה לא תקינה של הלסתות, כלומר לסת תחתונה לא גדלה מספיק קדימה, וכתוצאה מכך השיניים הקידמיות העליונות בולטות. במקרים אחרים יש בליטה של השיניים על רקע הרגל או גורם מקומי אחר. בגיל צעיר של גדילה בהחלט יש אופציה של טיפול עם מכשיר חיצוני (רסן). בגילך אין לצפות לגדילה של ממש. במידה ותתמידי בהרכבת המכשיר החיצוני ישנה אפשרות של הזזה אחורה מסויימת של השיניים העליונות. אם הבעייה היא גדילה לא תקינה של הלסתות והפער בין שתי הלסתות הוא משמעותי, לעתים הפתרון הנכון הוא שילוב של ניתוח של הלסת / הלסתות עם הטיפול האורתודונטי. אם הפער אינו גדול או הבליטה היא מהסיבות האחרות, ואין בעיות נוספות כגון צפיפות בין השיניים, הפתרון לרוב הוא טיפול עם עקירה של שיניים, לרוב בקשת העליונה בלבד. בכל מקרה את צריכה לעבור בדיקה מקפת של אורתודונט מומחה, שיעזר באמצעי עזר בעיקר צילום רנטגן של הגולגולת כדי לקבוע את הגורם לבליטת השיניים שלך ויציע את הטיפול האופטימלי עבורך.
בהצלחה בטיפול,
פרופ'' ירוחם זילברמן
הוסף נושא חדש
עבור לתוכן העמוד