חיפוש רופא
שם משפחה
איזור בארץ
יישובים
התמחות
חיפוש לפי שם

אורתודונטיה לילדים ולמתבגרים-הפנו שאלות למנהלי הפורום שלנו:

 

 

 

ד"ר תמר פינקלשטיין

בעלת רשיון מומחה ליישור שיניים ולסתות.

חברת סגל המחלקה לאורתודונטיה בבית הספר לרפואת שיניים באוניברסיטת תל אביב.

סיימה לימודי רפואת שיניים וכן את התמחותה באורתודונטיה בבית הספר לרפואת שיניים ע"ש מוריס וגבריאלה גולדשלאגר, באוניברסיטת תל אביב.

 

 

 

 

 

ד"ר שמואל עיני 

בעל רשיון מומחה ליישור שיניים ולסתות.

מנהל ההתמחות במחלקה לאורתודונטיה בבית הספר להתמחויות ברפואת שיניים בבי"ח רמב"ם בחיפה.   

סיים את לימודי רפואת השיניים וכן את התמחותו בפקולטה לרפואת שיניים של האוניברסיטה העברית והדסה ירושלים. היו"ר היוצא של האגודה האורתודונטית.

 

 

  

 

 

ד"ר עודד יצחקי

בעל רשיון מומחה ליישור שיניים ולסתות.

חבר סגל המחלקה לאורתודונטיה בפקולטה לרפואת שיניים של האוניברסיטה העברית והדסה ירושלים.

סיים את לימודי רפואת השיניים וכן את התמחותו בפקולטה לרפואת שיניים של האוניברסיטה העברית והדסה ירושלים.

 

 

פורום זה ידון בטיפולים מוקדמים, טיפולים קונבנציונלים, בעיות גדילה והתפתחות, טיפולים מניעתיים ועוד. האגודה האורתודונטית מודה לכם על השתתפותכם. התכנים המופיעים באתר נועדו לספק אינפורמציה בלבד ואינם בגדר המלצה רפואית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם מומחה. נא לעיין בתנאי השימוש באתר

הוסף נושא חדש
טיפול שהיסתיים וחזר כפרסבאית   | 11:56 22/11/2012
האם יש אחראיות לטיפול אורתודונטי? פרופ ירוחם זילברמן, מנהל הפורום   | 19:55 22/11/2012
לכפרסבאית שלום רב ותודה בעד פנייתך לפורום האגודה האורתודונטית,
כמובן לא אוכל להתייחס ספציפית לבעייה של בנך כי לא בדקתי אותו ולא ראיתי את מצבו הראשוני. לא ברור לי המשפט שלך האומר שהיו חסרות לו שיניים - האם החסר נובע מכך ששיני החלב נעקרו או שיש לו חוסר מולד של שיניים? אני מניח שהטיפול בוצע ע"י רופא מומחה ואני מניח שהוא הסביר לפני כל שלב של טיפול מה הבעייה הספציפית ולמה הוא ממליץ על ביצוע הטיפול. יש מקרים רבים שיש המלצה להתחיל את הטיפול בגיל צעיר, כאשר עדיין בפה של הילד הרבה שיני חלב, ואנו קוראים לזה שלב א'' בטיפול (או טיפול מוקדם) ופרושו שלרוב יהיה צורך גם בשלב שני של טיפול. בדרך כלל בסיום כל שלב של הטיפול מוסרים למטופל מכשירים לשמירת התוצאה. כאן הרופא תלוי במתרפא שימלא אחר הוראות ההרכבה של מכשירים אלו. יש מתרפאים (ואני לא רומז שבנך שייך לקבוצה זו) שלא ממלאים אחר הוראות הרופא, לא מרכיבים את המכשירים כפי שנדרשו, ואז יש נסיגה בתוצאה שהושגה, שלעתים מחייבת טיפול בפעם השלישית. לעתים לאחר סיום הטיפול הגדילה אולי הלא-טובה עדיין ממשיכה ושוב יש נסיגה. מסיבה זו האורתודונטים נוהגים לעקוב אחר המטופלים שלהם תקופה די ארוכה לאחר סיום הטיפול, כדי לתפוס את התהוות המצב החדש בשלבים המוקדמים, שניתן לתקן זאת בעזרת מכשור פשוט ביותר.
במקרה הספציפי שלך שוחחי עם הרופא המטפל ושאלי אותו לסיבות שלדעתו גרמו לכך שבנך זקוק לטיפול בפעם השלישית. במידה ולא תהיי משוכנעת מההסברים, זכותך לבקש ממנו את כל החומר הרפואי בקשר לטיפול בבנך (לעתים הרופא לא ירצה לתת את החומר המקורי וירצה להכין העתקים. לפי הנחיות משרד הבריאות הוא רשאי לבקש תשלום כל שהוא, לא הוגדר, בעבור ביצוע ההעתקים) ותוכלי להתייעץ עם מומחה אחר ואז גם תחליטי האם את מבצעת את הטיפול אצל הרופא הראשון או השני.
באשר לשאלה הספציפית שלך - באף טיפול רפואי אין אחריות, כי יש כל כך הרבה משתנים היכולים להשפיע על התוצאה, שאף רופא, באף תחום, לא יתן לך אחריות.
יחד עם זאת, במידה והרופא השני יקבע שהטיפול היה רשלני, ויהיה מוכן להכין בעבורך חוות דעת של מומחה לבית המשפט, תוכלי לתבוע את הרופא הראשון (לפני שאת רצה לצעד הזה כדאי שתתייעצי עם עורך דין העוסק בתביעות של רשלנות רפואית ותבררי במה כרוך הצעד הזה).
בברכה ובהצלחה,
פרופ'' ירוחם זילברמן
הוסף נושא חדש
עבור לתוכן העמוד