חיפוש רופא
שם משפחה
איזור בארץ
יישובים
התמחות
חיפוש לפי שם

אורתודונטיה לילדים ולמתבגרים-הפנו שאלות למנהלי הפורום שלנו:

 

 

 

ד"ר תמר פינקלשטיין

בעלת רשיון מומחה ליישור שיניים ולסתות.

חברת סגל המחלקה לאורתודונטיה בבית הספר לרפואת שיניים באוניברסיטת תל אביב.

סיימה לימודי רפואת שיניים וכן את התמחותה באורתודונטיה בבית הספר לרפואת שיניים ע"ש מוריס וגבריאלה גולדשלאגר, באוניברסיטת תל אביב.

 

 

 

 

 

ד"ר שמואל עיני 

בעל רשיון מומחה ליישור שיניים ולסתות.

מנהל ההתמחות במחלקה לאורתודונטיה בבית הספר להתמחויות ברפואת שיניים בבי"ח רמב"ם בחיפה.   

סיים את לימודי רפואת השיניים וכן את התמחותו בפקולטה לרפואת שיניים של האוניברסיטה העברית והדסה ירושלים. היו"ר היוצא של האגודה האורתודונטית.

 

 

  

 

 

ד"ר עודד יצחקי

בעל רשיון מומחה ליישור שיניים ולסתות.

חבר סגל המחלקה לאורתודונטיה בפקולטה לרפואת שיניים של האוניברסיטה העברית והדסה ירושלים.

סיים את לימודי רפואת השיניים וכן את התמחותו בפקולטה לרפואת שיניים של האוניברסיטה העברית והדסה ירושלים.

 

 

פורום זה ידון בטיפולים מוקדמים, טיפולים קונבנציונלים, בעיות גדילה והתפתחות, טיפולים מניעתיים ועוד. האגודה האורתודונטית מודה לכם על השתתפותכם. התכנים המופיעים באתר נועדו לספק אינפורמציה בלבד ואינם בגדר המלצה רפואית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם מומחה. נא לעיין בתנאי השימוש באתר

הוסף נושא חדש
פלטה לדחיקת לשון לילד בן שבע רות   | 01:31 17/04/2013
דחיקת לשון אצל ילד בן 7 פרופ ירוחם זילברמן, מנהל הפורום   | 09:06 17/04/2013
רות שלום רב ותודה בעד פנייתך לפורום האגודה האורתודונטית,
את מציינת שני עניינים. בקיעת שיניים בצורה לא תקינה עקב שיניים עודפות - זו תופעה מוכרת ובהחלט בשלב מסויים בנך יזדקק ליישור השיניים שבקעו בצורה לא ישרה.
דחיקת לשון בבליעה ובדיבור - תינוק חייב לדחוף את הלשון קדימה כדי שיוכל לינוק. בדרך כלל בסביבות גיל 7 שנים הבליעה של התינוק, שנקראת על כן "אינפנטילית" (תינוקית) הופכת בהדרגה לבליעה של המבוגר, בו הלשון נדחקת כלפי החך ולא קדימה אל בין השיניים. במידה ולבנך יש גם מירווח בין השיניים הקידמיות העליונות לבין השיניים הקידמיות התחתונות, יש בהחלט מקום לטיפול בדחיקת הלשון. לעתים מספיק רק הטיפול של קלינאית התקשורת, שמלמדת בעזרת תרגילים שונים את הילד כיצד צריכה להיות תנוחת הלשון הנכונה. לעתים תרגול זה לא לחלוטין עוזר ואז ישנה אפשרות להוסיף מכשיר אורתודונטי (שיכול להיות נייד - פלטה או קבוע - קשת המודבקת על השיניים של הילד) עם איזה שהוא חלק שנקרא "גודר לשון" ומטרתו לא לאפשר בצורה מכנית ללשון להידחף קדימה ואז הלשון עוברת את ההתאמה לצורת הבליעה של המבוגר. הבעייה שכאשר נעזרים במכשיר כזה או אחר חייבים לקבל שיתוף פעולה טוב מצד הילד בהרכבת המכשיר ובתרגול של הפעילות התקינה של הלשון.
בהצלחה לבנך בתרגול,
בברכה,
פרופ'' ירוחם זילברמן
הוסף נושא חדש
עבור לתוכן העמוד